Apartamenty na Sardynii

Apartamenty na Sardynii

Apartamenty na Sardynii – jak kupować? Oczywiście odpowiedź na takie pytanie jest łatwa, ponieważ wystarczy znajomość zasobów internetowych na ten temat. Mieszkania na Sardynii są oferowane tylko sporadycznie z fałszywymi i prawdziwymi znakami jednocześnie. Poniżej postaramy się podpowiedzieć jak kupić mieszkanie na Sardynii.

Jak kupić mieszkanie na Sardynii?

Marzysz o posiadaniu mieszkania na Sardynii lub we Włoszech? Rozważasz mieszkania dla seniorów? Zacznijmy więc od zera i ustalmy, gdzie może na nas czekać nasze wymarzone mieszkanie.

Apartamenty na Sardynii
Apartamenty na Sardynii

Bo jeśli myślimy o Włoszech jako o zjednoczonym kraju, zanim zdecydujemy się na zakup mieszkania, dobrym rozwiązaniem będzie wczesna wycieczka do Włoch, a najlepiej kilka wycieczek – tyle regionów, co Włochy. Niektórzy ludzie mają szczęście podróżować do wszystkich zakątków kraju, angażując się w turystykę.

Każdy region jest niezależny gospodarczo, edukacyjnie, krajobrazowo, kulinarnie, terytorialnie i kulturowo. Klimatu nie można zapomnieć. Trzeba znaleźć swoje miejsce na ziemi, poznać ludzi, ich mentalność, klimat, dobre i złe miejsca, a dopiero na końcu warto poszukać tam mieszkania. I nie warto być stereotypowym. Włosi i Polacy będą je powtarzać, trzeba mieć otwarty umysł i nie zamykać się na coś tylko dlatego, że ktoś wyda negatywną opinię.

Klimat ma znaczenie

Oczywiście warto zapoznać się ze scenerią i atmosferą tego miejsca. Inne doświadczenia będziemy mieć w Trydencie, w malowniczych górach, łąkach, jeziorach, ciepłe lato będziemy cieszyć się tylko przez miesiąc lub dwa, a wkrótce spadnie śnieg. Poruszanie się komunikacją miejską lub samochodem może być nie lada wyzwaniem.

Życie na Sardynii, Sycylii czy Kalabrii, gdzie temperatury latem często przekraczają 40 stopni Celsjusza, to zupełnie inna historia. Zimą śnieg będzie występował głównie w rejonach alpejskich, a okres wegetacyjny będzie też zupełnie inny niż w północnych Włoszech czy w Polsce. Dużo piękna, czysta woda, ale życie jest inne.

Wyszukaj apartamenty online

Warto przeczytać przewodniki, blogi i wycieczki do Włoch. Jeśli mamy to wszystko w swoich rękach i wiemy, że jedyna lokalizacja na świecie znajduje się na Sardynii, szybko znajdźmy wyszukiwarkę nieruchomości i zacznijmy oznaczać domy do oglądania. Następnie musisz zapytać właściciela lub biuro nieruchomości o każdą osobę. Poprośmy o dokumentację potwierdzającą poprawność.

Polecamy najlepsze wakacje:

Znajdź zaufanego technico na Sardynii

Lepiej mieć na miejscu kogoś, komu możemy zaufać, tzw. technico, lokalnego eksperta lub technika. Pojedzie w naszym imieniu do gminy, pobierze i sprawdzi wszystkie dokumenty. Są to dokumenty i wyciągi z lokalnego biura technicznego oraz katastru nieruchomości. Należy sprawdzić, czy ostateczne mieszkanie jest zgodne z danymi zgłoszonymi w katastrze, czy dom jest obciążony hipoteką i ilu jest właścicieli. To ostatnie jest również ważne, ponieważ na sprzedaż możemy czekać wiele lat bez zgody wszystkich właścicieli. Na późniejszym etapie będzie również odpowiedzialny za kontakt z architektami, geodetami czy firmami remontowymi. On może przygotować dla nas wszystko na zakup mieszkania.

Kupno mieszkania na Sardynii za pośrednictwem lokalnej agencji nieruchomości

Jeśli szukamy oferty kupna lub wynajmu mieszkania, poza wyszukiwaniem w sieci, najlepiej jest skontaktować się z lokalną agencją nieruchomości. Zazwyczaj przynajmniej część z nich znajdziemy w terenie. Nie każdy potraktuje nas bardzo poważnie i nie każdy będzie mocno zaangażowany w sprzedawanie nam sprawdzonej i uczciwej oferty. Kupno mieszkania przez pośrednika nie gwarantuje, że bez problemu kupimy nieruchomość o sprawdzonej jakości. Oczywiście może to jednak skrócić czas oczekiwania i jeśli znajdziemy odpowiednie miejsce – wszystkie dokumenty i odpowiedzi na pytania otrzymamy natychmiast.

Jak kupić mieszkanie na Sardynii?

Zazwyczaj ta zabawa kosztuje nas 3% naszego kapitału. Za drugą opcję sprzedający również płaci pośrednikowi w obrocie nieruchomościami około 3% netto, jednak często okazuje się, że wysokość prowizji płatnej w momencie sprzedaży oraz cena mieszkania może być negocjowana w dół, ale niestety wzrasta. Wpływ na to mogą mieć: cena i stan nieruchomości, desperacja sprzedającego czy rodzaj umowy z pośrednikiem w obrocie nieruchomościami – na wyłączność lub nie na wyłączność. Najlepiej o tym pamiętać podczas wyceny. Możemy poprosić o wynegocjowanie ceny z właścicielem i zrobi to agencja nieruchomości, dzięki czemu staniemy się poważnymi partnerami i agencja zobowiąże się do negocjacji naszej oferty.

Wakacje na Sardynii
Piazza San Nicola 5
07020 Loiri SS, Włochy
+393314126886
www.wakacjenasardynii.pl

About the author