Jakie są plusy i minusy zmiany siedziby firmy?

Jakie są plusy i minusy zmiany siedziby firmy?

Jakie są plusy i minusy zmiany siedziby firmy? Wiele firm zmienia swoją siedzibę, przeprowadzając się z naprawdę różnych powodów w nowe miejsce. Jedne firmy całkowicie zmieniają lokalizację, inne z kolei przeprowadzają się jedynie w obrębie swojego miasta. Dla jednych przedsiębiorstw zmiana okazuje się być lepsza i daje większe szanse rozwoju, dla innych z kolei okazuje się być totalnym fiaskiem. Jeśli jesteś właścicielem firmy i zastanawiasz się nad tym, czy przeprowadzki firm to opcja, jaką powinieneś wziąć pod uwagę, na pewno w pierwszej kolejności warto przeczytać ten artykuł, tak, aby mieć pewność, czy nasza decyzja na pewno jest dobra.


Każdy właściciel firmy mający możliwość zmiany miejsca siedziby firmy, przed podjęciem ostatecznej decyzji powinien przede wszystkim spojrzeć na to pod względem plusów i minusów, zastanowić się nad tym, czy dane rozwiązanie okaże się być trafnym, czy też nie. Dopiero mając dokładny wgląd w sytuację, można podjąć ostateczną decyzję. W końcu ma to bowiem być decyzja, która dla firmy będzie tą lepszą, dającą możliwość rozwoju, ale i większych korzyści finansowych.

Poniżej chcielibyśmy zastanowić się nad tym, dlaczego przeprowadzki firm to dobry pomysł lub dlaczego przeprowadzki mogą okazać się złym wyborem. Każda firma jest inna, każda działa na zupełnie innych zasadach, dla każdej zmiana może okazać się zupełnie innym rozwiązaniem.

Dlaczego zmiana miejsca firmy to dobry pomysł?

profesjonalne przeprowadzki
profesjonalne przeprowadzki

Najpierw zwrócimy uwagę na wszelkie możliwe kwestie, które pokazują, że zmiana miejsca działania firmy może okazać się być bardzo dobrym rozwiązaniem. Co więc jest plusem? Jakie możemy czerpać z tego korzyści? Jedną ze zmian jest to, że możemy zaoszczędzić więcej pieniędzy, a dokładniej wydawać mniej, co wiąże się z większym dla nas dochodem. Jeśli bowiem stawiamy na przeprowadzki firm, zazwyczaj znajdujemy miejsce, które po prostu jest dla nas bardziej opłacalne.

Mamy więc możliwość wynajęcia tańszego biura lub zakupu nieruchomości, za którą tego wynajmu płacić nie będziemy musieli. Jeśli więc jest szansa, by płacić za opłaty związane z posiadaniem lokalu dużo mniej, na pewno warto się nad tym zastanowić, bo może to być dla nas zdecydowanie bardziej opłacalne. Kolejnym elementem jest to, że zmieniając miejsce możemy pozyskać nowych klientów, zazwyczaj i tak zachowując tych obecnych, którzy są zadowoleni z naszych usług. Skoro bowiem ktoś korzysta z naszej oferty, która daje mu 100% zadowolenia, to nawet zmiana lokalizacji nie spowoduje, że klient z takiej firmy zrezygnuje.

Zmieniając siedzibę, zachowuje się więc większość klientów, ale jednocześnie i zdobywa nowych, co daje większe szanse rozwoju, większe pieniądze i jeszcze większe możliwości. Zmiana miejsca prowadzenia firmy to często świeże pomysły, więcej działania, nowa oferta. Ludzie wraz ze zmianą stawiają na nowe spojrzenie na pewne kwestie, a to sprawia, że dana firma działa dalej jak działała, ale ma wiele nowych rzeczy, które mogą okazać się kluczem do sukcesu.

Dlaczego zmiana miejsca firmy to nie zawsze trafne rozwiązanie?

Jakie są plusy i minusy zmiany siedziby firmy?
Jakie są plusy i minusy zmiany siedziby firmy?

Jeśli dane rozwiązanie przynosi jakieś plusy, to i z całą pewnością doszukać można się także minusów danego stanu rzeczy. Co więc nie przemawia za tym, że przeprowadzki firm były dobrym pomysłem? Po pierwsze taka zmiana może spowodować utratę klientów, bo choć w wielu przypadkach, szczególnie, gdy można zamawiać przez Internet ta zmiana nie zawsze jest związana ze stratą, o tyle w przypadku, gdy świadczy się usługi lub sprzedaje produkty w jednym miejscu, a następnie zmienia się to miejsce, klientów zazwyczaj ubywa.

Fakt, w nowym miejscu pojawią się nowi, ale zanim to nastąpi, konieczne jest wejście na rynek i pokazanie się nowym odbiorcom. Kolejny minus to często gorsza sytuacja finansowa, co zdarza się zauważyć w przypadku wielu firm. Czasami bowiem dane przedsiębiorstwo zmienia lokalizację, stawia na rozwój, wypływa na głęboką wodę i okazuje się, że taka inwestycja staje się nie taką, jakiej przedsiębiorca oczekiwał. Nie ma aż tylu klientów, aż tyle zamówień, a rozwinięcie firmy wiązało się z inwestycją, często z dużym kredytem. Zamiast więc rozwoju, następuje upadek. Nowe miejsce to także zaczynanie od nowa, często zupełnie od nowa budowanie marki, pozycji, zdobywanie klientów. Czy jesteśmy na to gotowi? Czy lubimy ryzyko?

Jak szybko i sprawnie przeprowadzić się z jednego miejsca w drugie?

A kiedy już zdecydujemy się na opcję, jaką są przeprowadzki firm w Gdańsku, bardzo ważnym elementem jest to, aby postawić na dobrą, sprawdzoną grupę ludzi, którzy świadczą profesjonalne usługi przenoszenia firmy z jednego miejsca w drugie. Jeśli na to postawimy, na pewno będziemy mogli szybko i sprawnie postawić na przeprowadzkę, nie stresując się i nie obawiając, że będzie nas to kosztować dużo czasu, nerwów i niepotrzebnego zamieszania. Im lepszego dokonamy wyboru, tym większe będzie nasze zadowolenie i satysfakcja, dlatego też pamiętajmy o tym, by podejmować mądre, rozsądne decyzje. 

About the author