Rodzaje kostki brukowej

Rodzaje kostki brukowej

Rodzaje kostki brukowej – coraz większe zainteresowanie takimi właśnie produktami nie powinno zaskakiwać. To w sporym zakresie przekłada się na to, że powstaje wiele sklepów z tym asortymentem. Klienci mają do wyboru rozmaite kostki brukowe. Dzisiaj możesz poznać kilka istotnych faktów na temat tego, czym różnią się między sobą te produkty.

Z czego powstaje kostka brukowa?

W sklepach internetowych oraz online (są one coraz popularniejsze) nie brakuje dużej rywalizacji. Zainteresowani Klienci mogą np. swobodnie zdecydować się na kostki brukowe od przeróżnych producentów. Niektóre firmy są od lat na rynku. Inne zaś całkiem niedawno wystartowały. Na co tutaj postawić? Na takie firmy, które mogą pochwalić się dość sporym doświadczeniem. Jak dana firma jest nowa, to jest to zawsze pewne ryzyko… W gronie najlepszych firm znajdują się zaś np. Libet, Kost-Bet, Polbruk, czy Drewbet. Jeśli interesujesz się piłką nożną, to na pewno słyszałeś też o podmiocie Bruk-Bet. Zajmuje się na on na co dzień właśnie produkowaniem kostki brukowej. A przy okazji sponsoruje ekipę, która w tym momencie występuje na pierwszoligowym froncie (Bruk-Bet Termalica Nieciecza). Porządni producenci zazwyczaj dają sporo opcji do wyboru, jeśli chodzi o zastosowane materiały. I tak można zdecydować się np. na kostki brukowe granitowe lub betonowe itd. Produkty z tej drugiej kategorii są w tym momencie najbardziej popularne. Dlaczego jednak tak się dzieje? Wpływ na to mają m.in. korzystne warunki finansowe, a także odpowiednie cechy użytkowe. W razie czego do Twojej dyspozycji są także np. kostki brukowe granitowe. Co warto wiedzieć na ich temat? Taki asortyment jest uniwersalny. Dodatkowo cechuje się sporą odpornością na niekorzystne czynniki atmosferyczne itd. Jeśli chodzi o kostki brukowe kamienne, to czasami do wyboru są także produkty wapienne, czy wykonane z piaskowca. Pod kątem popularności kostki brukowe granitowe są jednak daleko z przodu – w ramach tej kategorii. Coraz więcej osób stawia także na rozwiązania, które są obecne dopiero od pewnego czasu. Chodzi zaś o kostki brukowe zbudowane z materiałów żywicowo-akrylowych. Co ciekawe, tutaj źródłem światła są… diody LED.

Jakie wymiary może mieć kostka brukowa?

Rodzaje kostki brukowej
Rodzaje kostki brukowej

W czasie selekcjonowania tych właśnie elementów trzeba zwracać uwagę także na ten aspekt. Wyboru nie brakuje. Tak jak wspominaliśmy, bardzo popularne są akcesoria wykonane z betonu. Zainteresowani Klienci mogą zdecydować się na produkty o wymiarach od 54 x 84 mm nawet do 120 x 180 mm. W ofercie są także inne elementy. Te z kolei cechują się kształtem trapezowym, a ich wymiary najczęściej występują w przedziale od 54 x 84 x 64 mm do 84 x 94 x 104 mm. Coraz więcej fanów ma także kostka brukowa granitowa Jeśli chodzi o jej wymiary, to mieszczą się one w przedziale od 40 x 60 mm do 150 x 170 mm. Pamiętaj zaś, by takiego zagadnienia nie marginalizować. Od tego bowiem zależy nie tylko dokładne wypełnienie konkretnej powierzchni, która ma być utwardzona i wykończona. Odpowiednie wybory mają także przełożenie na pracę, która będzie wykonywana dokładnie i szybko. Przed zakupami trzeba zatem zrobić dokładne pomiary. A jak nie wiesz, co wybrać, to warto skonsultować swoje decyzje z pracownikami sklepów online lub internetowych, którzy powinni pomóc Ci wyselekcjonować odpowiednie warianty.

Kostka brukowa: grubość to jeden z najważniejszych parametrów

Czym dodatkowo różnią się te produkty? Jeśli chcesz bez problemu ułożyć kostkę brukową, a potem cieszyć się wieloma zaletami (przede wszystkim chodzi o większy komfort, jak i atrakcyjne walory wizualne), to należy zastanowić się, jaka grubość będzie odpowiednia. W sklepach jest spore pole do popisu. Można bowiem zdecydować się na kostki brukowe od kilku do nawet kilkunastu centymetrów na tej płaszczyźnie. Jakie są tutaj zasady w czasie zakupów? Im cieńsza kostka brukowa https://www.dom-pl.com/oferta-kostka-brukowa/, tym jest mniej odporna na duże obciążenia. Dlatego najtańsze produkty stosuje się w przypadku realizowania np. pieszych ścieżek komunikacyjnych. Pod kątem standardowych domów jednorodzinnych najczęściej jest zaś wybierana kostka brukowa o grubości 6 cm. Nadaje się ona także pod względem samochodów osobowych o masie około 3,5 tony. Jeśli ktoś ma np. firmę transportową, to wówczas trzeba jeszcze inaczej podejść do tego zagadnienia. Tutaj rekomenduje się zakup kostki brukowej o grubości około 9 cm. Będzie ona bowiem odpowiednio odporna na duże obciążenia generowane chociażby przez samochody ciężarowe.

Czym jeszcze różnią się dostępne produkty?

Chodzi m.in. o specyfikę produkcji. Wytwarzane są kostki brukowe przemysłowe, czy szlachetne. Wielu Klientów cieszy to, że do wyboru są produkty różniące się między sobą np. kształtami (można postawić na najbardziej popularne opcje, czyli elementy kwadratowe lub prostokątne, ale nie tylko). Nie brakuje także urozmaicenia kolorystycznego. To oczywiście bardzo ułatwia podejmowanie ostatecznych decyzji. Dzięki temu możesz dopasować kostkę brukową np. do barw konkretnego budynku. Na skutek tego cała aranżacja będzie ze sobą spójna.

Dom-pl kostka brukowa
Podleśna 2
73-110 Stargard
667750228
www.dom-pl.com

About the author