Skuteczne metody walki z cellulitem

Skuteczne metody walki z cellulitem

Skuteczne metody walki z cellulitem – w dzisiejszych czasach coraz większą uwagę przywiązujemy do kwestii związanych z naszym wyglądem zewnętrznym oraz urodą. Staramy się wyglądać atrakcyjnie i z klasą tak długo jak to możliwe. Z tego też powodu coraz większą uwagę i troskę poświęcamy układaniu zdrowego jadłospisu oraz codziennej aktywności fizycznej.  Można powiedzieć, że w obecnych czasach starzejemy się coraz bardziej świadomie. 

Jednym z największych wrogów kobiet dzisiejszych czasów w walce o piękną i zgrabną sylwetkę – jest znienawidzony przez nas wszystkie – nazywany potocznie pomarańczową skórą cellulit. Jest to niezwykle uporczywy defekt kosmetyczny, który dotyka większość z nas. Czy jesteśmy wobec niego całkowicie bezradne? Otóż nie! Istnieje wiele metod walki z podstępnym wrogiem, dzięki którym likwidacja cellulitu jest jak najbardziej realna i możliwa…

Główne przyczyny powstawania cellulitu

Pomarańczowa skóra najczęściej pojawia się na udach, pośladkach, biodrach i brzuchu. Czasem objęte nią są także ramiona oraz łydki. Miejsca te na pierwszy rzut oka pokryte są nieestetycznymi nierównościami, które po ściśnięciu w dłoniach łudząco przypominają skórkę pomarańczy – stąd też właśnie wzięło się takie nazewnictwo. Przyczyn powstawania cellulitu jest wiele jednak za głównych jego winowajców uważa się zbyt niską lub zerową aktywność fizyczną, siedzący tryb życia, niewłaściwą dietę opartą głównie na słodyczach oraz daniach typu fast food, a także zaburzenia hormonalne oraz przyjmowanie na stałe pewnych grup leków takich jak chociażby doustne środki antykoncepcyjne, które bardzo często sprzyjają zatrzymywaniu się płynów w ustroju oraz powstawaniu bolesnych obrzęków. Znając przyczyny powstawania cellulitu o wiele łatwiej będzie nam dopasować skuteczne metody jego leczenia – problem najlepiej bowiem likwidować wprost u jego źródła – a nie tylko chwilowo maskować.

Medycyna estetyczna, a problem cellulitu

W dzisiejszych czasach medycyna estetyczna oraz nowoczesna kosmetologia rozwinięte są na bardzo wysokim poziomie. Dlatego odwiedzając tego typu gabinety z pewnością spotkamy się z bogatą ofertą różnorodnych zabiegów, dzięki którym likwidacja cellulitu nigdy nie była tak szybka i bezbolesna. Bardzo skutecznym oraz niedrogim i prostym w wykonaniu sposobem likwidacji cellulitu mogą okazać się masaże bańką chińską przeprowadzane w większości gabinetów masażu oraz gabinetach medycyny estetycznej. Chociaż medycyna estetyczna stanowi świetną broń w likwidacji cellulitu to jednak warto poznać także inne skuteczne rozwiązania – jakie likwidują ten problem od środka. Dzięki nim bowiem cellulit nie będzie tak często nawracał. 

Ruch i zdrowa dieta kluczem do sukcesu…

Skuteczne metody walki z cellulitem
Skuteczne metody walki z cellulitem

Chcąc zlikwidować cellulit powinniśmy w pierwszej kolejności wyeliminować z naszego otoczenia czynniki odpowiedzialne za jego powstawanie. W praktyce oznacza to, iż w naszej diecie powinny na stałe zagościć zdrowe nawyki żywieniowe wsparte regularną aktywnością fizyczną. Unikajmy wszystkiego co sztuczne i przetworzone, naszpikowane chemią i konserwantami – bardzo często toksyny z pożywienia oraz napojów odkładają się w naszych tkankach wraz z zatrzymaną wodą i w ten sposób tworzy się cellulit oraz przykre i bolesne obrzęki.
W zdrowej, antycellulitowej diecie nie może więc zabraknąć świeżych warzyw i owoców – zwłaszcza tych cytrusowych, które wspomagają usuwanie nadmiaru toksyn i wody z organizmu, dużych ilości niegazowanej wody mineralnej lub źródlanej, herbatek ziołowych o działaniu moczopędnym i delikatnie przeczyszczającym, chudego mięsa i nabiału oraz produktów pełnoziarnistych – bogatych w błonnik pokarmowy. 

Zobacz koniecznie:

Jeżeli chodzi o aktywność fizyczną to każdy z nas powinien wybrać taki jej rodzaj, który najbardziej lubi i jaki daje mu największą frajdę. Może być zarówno jazda na rolkach czy rowerze, jak i bieganie, pływanie czy spacery. W popularnych siłowniach oraz fitness clubach nie brak także specjalnych antycellulitowych zajęć, których zadaniem jest likwidacja cellulitu oraz wzmocnienie dolnych partii ciała: ud, pośladków oraz brzucha. Skuteczne w walce z cellulitem są także zajęcia spinningowe polegające na pedałowaniu na rowerach imitujących rowery górskie w rytm muzyki. Potrafią one skutecznie zmęczyć oraz spalić ogromne dawki kalorii.
Swoje zmagania w likwidacji cellulitu warto także wspomóc od zewnątrz odpowiednią pielęgnacją partą na regularnym wsmarowywaniu w okolice dotknięte problemem specjalnych kremów i balsamów ujędrniających i wygładzających. 

Połącz kilka metod w jedno i uzyskaj skuteczną broń do likwidacji cellulitu.

Chociaż metod do likwidacji cellulitu jest wiele – to w praktyce nie wystarczy jedna z nich, aby raz na zawsze wygrać tę trudną walkę z wrogiem.  Sam krem antycellulitowy nie zdziała bowiem cudów, jeżeli nie będziemy się ruszać oraz odpowiednio odżywiać. 

Kluczem do sukcesu w walce oraz likwidacji cellulitu są oczywiście dieta oraz aktywność. Natomiast popularne zabiegi jakie oferuje nowoczesna medycyna estetyczna, suplementy antycellulitowe, czy też skoncentrowane kremy i balsamy antycellulitowe mogą stać się jeszcze lepszym uzupełnieniem ćwiczeń oraz diety.

M-estetica medycyna estetyczna
Aleja Komisji Edukacji Narodowej 21/lok U7
02-797 Warszawa
666404584
www.m-estetica.pl

About the author