Kuchnia nowoczesna, stylowa i idąca z duchem czasu składnia do wykorzystania niesztampowych rozwiązań. Standardowe kafelki wypełniające lukę pomiędzy górnymi i dolnymi szaflami kuchennymi mogą już odejść do lamusa, ponieważ nastała era oryginalnych i niczym nieograniczonych pomysłów. Meble kuchenne są podstawą i bazą, do której dopasowujemy pozostałe elementy takie jak podłogi, ściany, czy właśnie przestrzeń pomiędzy meblami. Poznajmy kilka nieszablonowych rozwiązań, które ożywią, a jednocześnie dopełnią aranżację wnętrza.
Designerskie szkło
Szkło jest materiałem uniwersalnym. Świetnie wygląda w każdej aranżacji i każdej stylistyce wnętrzarskiej. Schludne, łatwe w czyszczeniu i efektowne. Właśnie dlatego doskonale nadaje się na wypełnienie przestrzeni pomiędzy dolną a górną zabudową meblową w kuchni. Mamy tu nieograniczone wręcz możliwości jego zastosowania. Możemy zdecydować się na taflę czystego szkła hartowanego położoną bezpośrednio na pomalowaną ścianę. Dla sympatyków oryginalniejszych rozwiązań polecane jest szkło dające efekt starego przeszklenia, bądź lustro.
Fototapeta, ale niezwykła
Fototapeta kojarzy się z widoczkiem lasu, lub wodospadu. Błąd. Współczesne tapety zaskakują wyjątkowym designem i różnorodną tematyką. Okładzina ścienna z kwiatowym wzorem lawendy, lub ciętych tulipanów, albo taka z rysunkiem kawy, napisami lub we wzory geometryczne to świetna alternatywa dla opatrzonych już kafelek. Położona pomiędzy górnymi i dolnymi meblami kuchennymi doda wnętrzu świeżości i powiewu nowoczesności. Aby fototapeta nie uległa zniszczeniu i służyła przez wiele lat, warto położyć na nią szklaną taflę. Można uniknąć dodatkowego kosztu zakupu szyby, jeśli zdecydujemy się na zmywalną fototapetę winylową.
Cegła nie tylko we wnętrzach loftowych
Cegła to ulubiony materiał projektantów lubujących się w stylu loftowym, oraz industrialnym. Jednak nie tylko w takich wnętrzach świetnie się sprawdzi. Biała cegła to idealny materiał do kuchni w stylu skandynawskim, szara jest najlepsza do przestrzeni nowoczesnych, uzupełniając jednolity design białych mebli, a czerwona uświetni kuchnię w tradycyjnej stylistyce. Cegła pomiędzy meblami nadaje wyjątkowego charakteru przestrzeni kuchennej i w zależności od jej wybarwienia, oraz użytej kolorystyki pozostałych elementów, możemy uzyskać różnorodny efekt.
Oryginalna blacha
Blachę kochają projektanci oryginalni. Poszukując niecodziennych rozwiązań i elementu, który wyznaczy stylistykę pomieszczenia, często decydują się właśnie na blachę. Jeśli myśląc blacha, oczyma wyobraźni widzisz kawał srebrzystego jednolitego metalu, to oczywiście masz rację. Tak forma metalu jest najbardziej popularna i świetnie sprawdzi się w przestrzeni pomiędzy meblami kuchennymi. Łatwo ją wyczyścić, nie rdzewieje i wygląda nad wyraz nowocześnie. Jenak blacha to nie tylko srebrna płachta, to również kolory miedzi, żółci, szarości, z fakturą, lub gładka. Ogromny wybór form gwarantuje dobór odpowiedniego kawałka metalu do konkretnego stylu kuchni. Może stać się dopełnieniem aranżacji, podkreśleniem stylu, elementem nadającym ostatecznego szlifu, lub wręcz przeciwnie, wyrazistym punktem wywołującym efekt WOW.
Beton nie taki znowu surowy
Beton we wnętrzach przeżywa swój renesans. Od kilku sezonów to niezwykle popularny materiał wykończeniowy przybierający wiele form. Ścienne płytki ceramiczne imitujące beton to doskonałe rozwiązanie do wolnych przestrzeni ściennych kuchni. Trwałe, wytrzymałe, łatwe w utrzymaniu czystości i co najważniejsze, do złudzenia przypominają prawdziwy beton. Ten prawdziwy beton architektoniczny w postaci płyt betonowych to rozwiązanie bardzo efektowne, jednak nie każda ścian udźwignie ich ciężar. Ściana z płyt kartonowo-gipsowych może stanowić niewystarczającą podporę dla ciężkich płyt betonowych. Istnieje jeszcze kilka pomysłów na uzyskanie betonowej ściany. Bardzo popularnym sposobem jest położenie na ścianie tynku, który po wyschnięciu przyjmuje postać betonu. Tak naprawdę po wyschnięciu nie widać żadnej różnicy i możemy cieszyć się piękną betonową płaszczyzną. Podobnie rzecz ma się w przypadku farby betonowej, która jest łatwa do położenia i można z niej korzystać na zasadniczo każdym podłożu.
Płyta laminowana na wysoki połysk
Jeśli marzenia oscylują w okolicach minimalistycznej kuchni bez zbędnych udziwnień, oraz melanżu barw i faktur, doskonałą opcją jest ściana pomiędzy meblami wykonana z płyty laminowanej. Wyobraźmy sobie białe meble w połysku,oraz czarną lub białą podłogę wykonaną z wielkoformatowych płytek. W przypadku takie właśnie wyboru przestrzeń pomiędzy meblami możemy wykończyć w dowolny sposób i zawsze będzie się świetnie prezentować. Jeśli jednak mieszkanie należy do osoby kochającej minimalizm i czystość form, to najlepszym rozwiązaniem na ścianę będzie laminowana płyta w kolorze białym, lub czarnym. Obie wersje kolorystyczne będą się bardzo dobrze komponować z pozostałym wystrojem zarówno w opcji połysku, jak i matu. Płyta laminowana jest odporna na uszkodzenia, trwała i łatwo zmyć z niej zabrudzenia.