Nieważne jak wiele pracy włożono w stworzenie pięknego manicure, marszczący się lakier hybrydowy jest w stanie zniszczyć nawet najlepszy efekt. Jak zatem uniknąć marszczenia się hybrydy? Przed przystąpieniem do manicure warto zapoznać się z podstawowymi informacjami na ten temat.
Popularność manicure hybrydowego stale rośnie i nie ma się czemu dziwić. To sposób na uzyskanie pięknych, artystycznie ozdobionych paznokci dostępny dla każdego w salonie kosmetycznym. Wystarczy niewielki wydatek na zakup zestawu lakierów i odpowiedniego sprzętu, by cieszyć się perfekcyjnie wykonanym manicure bez potrzeby wychodzenia z domu.
Wiedza i doświadczenie pomogą uniknąć marszczącej się hybrydy
Warto jednak pamiętać o tym, że aby manicure hybrydowy został poprawnie wykonany, oprócz sprzętu potrzebna jest także wiedza. Osoby, które nie zapoznały się wcześniej z informacjami na temat może czekać przykra niespodzianka pod postacią między innymi marszczącej się hybrydy. To problem, którego można z łatwością uniknąć zbierając wiedzę na temat tego jak poprawnie wykonać manicure hybrydowy. W unikaniu tego typu kłopotów pomaga też doświadczenie. Jeśli manicure wykonujemy wystarczająco często i regularnie, nabieramy wprawy i z każdym kolejnym razem uzyskujemy lepsze efekty.
Co powoduje marszczenie się hybrydy?
Jak więc pozbyć się problemu gdy lakier hybrydowy się marszczy? Po pierwsze musimy zdawać sobie sprawę z kilku błędów, które najczęściej są tego przyczyną.
Lakier hybrydowy najczęściej marszczy się z następujących powodów:
- zbyt słaba lampa,
- zbyt krótki czas utrwalania,
- zbyt gruba warstwa lakieru,
- nieprawidłowe ułożenie ręki pod lampą.
Co zrobić kiedy lampa jest powodem marszczenia lakieru hybrydowego?
Jeśli problem z marszczeniem się hybrydy wynika z działania lampy to najczęściej oznaczać to będzie, że nasza lampa ma zbyt słabą moc. W takiej sytuacji możemy zdecydować się na jedno z dwóch dostępnych rozwiązań.
Pierwszym jest wymiana lampy na mocniejszą. Aby nie popełnić drugi raz tego samego błędu, warto zwrócić uwagę na opinie o produkcie z uwzględnieniem tego, by nie występowały w nich skargi na marszczenie hybrydy. Warto skupić się też na tym, by moc lampy była dostosowana do lakierów, jakie posiadamy w swojej kolekcji.
Drugim sposobem jest zwiększenie czasu utrwalania manicure hybrydowego pod lampą, dzięki któremu jesteśmy w stanie usunąć część problemów wynikających ze zbyt słabej mocy. To oczywiście nie rozwiąże problemu w przypadku, gdy moc jest zupełnie niedostosowana do potrzeb lakieru, jednakże jest w stanie zniwelować niewielkie różnice.
Co zrobić gdy warstwa lakieru jest zbyt gruba?
Wiele lakierów hybrydowych kurczy się podczas utrwalania. Należą do nich przede wszystkim lakiery hybrydowe o mocnej koncentracji pigmentu, a więc na przykład jednokolorowe, białe i czarne. W takim wypadku jeśli zaaplikowana warstwa lakieru hybrydowego będzie zbyt duża, w czasie utrwalania lakier zacznie się marszczyć. Jest to kłopotliwe ze względu na to, że przecież zazwyczaj konieczne jest położenie dwóch lub nawet więcej warstw aby uzyskać pożądany kolor. Jak położyć cienką warstwę hybrydy? Przede wszystkim nic nie zastąpi tu doświadczenia. Im częściej ćwiczymy nakładanie cienkiej warstwy, tym lepiej nam to wychodzi.
Ważne jest również dobranie lakieru o odpowiednim kształcie pędzelka. Lekko zaokrąglone pędzelki sprawdzą się tu dobrze. Warto pamiętać, że jeśli nasz ulubiony lakier w zestawie posiada niewygodny pędzelek, spod którego wychodzą zbyt grube warstwy, nie musimy go używać. Możemy dokupić specjalny, osobny pędzelek, który umożliwi szybkie i sprawne nakładanie cienkiej warstwy ulubionego lakieru hybrydowego.
Odpowiednio cienka warstwa jest możliwa do uzyskania, gdy nakładamy lakier pędzelkiem ledwo muśniętym produktem. Zanurzamy tylko końcówkę włosia i nakładamy na płytkę cienką, równą warstwę. Powtarzamy proces aż do uzyskania odpowiedniego krycia. Jeśli wydaje nam się zbyt gruba, nie bójmy się poprawek, szczególnie że na tym etapie nie są one jeszcze bardzo kłopotliwe.
Nieprawidłowe ułożenie ręki powoduje marszczenie się hybrydy!
Nie każdy zdaje sobie sprawę z tego, że wiedza potrzebna jest nie tylko do prawidłowego doboru lampy i położenia lakieru, ale także do umiejętnego trzymania dłoni pod lampą. Jeśli podczas utwardzania nie zastosujemy się do kilku prostych zasad, smutnym efektem może być właśnie marszczący się lakier hybrydowy.
Jak więc trzymać dłoń pod lampą? Przede wszystkim – prosto, a także na środku lampy. Ważne jest to, by utwardzające lakier światło docierało równomiernie na każdy fragment paznokcia. Jeśli dłoń pod lampą trzymana będzie krzywo, lakier może spłynąć na jedną ze stron. Skutkowało będzie to nierównym rozłożeniem lakieru. Na jednym fragmencie płytki pozostanie zbyt cienka jego warstwa, a na innym – powstanie zbyt gruba, prowadząc do marszczenia się hybrydy.
Jeśli nastręcza nam problemów trzymanie całej dłoni pod lampą w taki sposób, by lakier nie spływał, warto podzielić manicure na części. Popularnym rozwiązaniem jest utrwalanie najpierw czterech palców, a dopiero następnie kciuka. Często już tak prosty trik stanowi odpowiedź na pytanie co zrobić gdy lakier hybrydowy się marszczy.