Czy warto się tatuować?

Czy warto się tatuować?

Czy warto się tatuować? Czy tatuaż to dobry pomysł? Jeśli ktoś sobie go wymarzył, to wie, z czym się to wiąże, nie będzie żałować i nie ucieknie ze studia tatuażu w połowie sesji, to warto nad tym pomyśleć. Tatuaże mogą być naprawdę atrakcyjne i przede wszystkim dla niektórych są bardzo ważne, dlatego nie należy ulegać stereotypom na ich temat i samodzielnie podjąć decyzję.

Dlaczego robimy tatuaże?

Pojawienie się w studio tatuażu Lucky Seven i zrobienie tatuażu, to decyzja indywidualna każdego z nas, przynajmniej tak się nam zdaje, jednak zawsze powinno tak być. Robimy je nie tylko dlatego, że tego pragniemy, lecz także, ponieważ ulegamy wpływom presji społecznej, naszego otoczenia i środowiska, ponieważ znajomi mają i też nas do tego namawiają. Jest to bardzo zła i nierozsądna decyzja, do której każdy powinien dorosnąć samodzielnie.

Czy warto się tatuować?
Czy warto się tatuować?

Jednak na szczęście prócz presji ze strony innych, do powodów pojawienia się w studio tatuażu, możemy również zaliczyć inne rzeczy. Między innymi może być tym fakt, że chcemy zaznaczyć tatuażem jakiś ważny, znaczący fakt w naszym życiu. Może to być przyjaźń z kimś, miłość, data ślubu, czy też inna rzecz, która być może oddziela nas psychicznie od pewnego etapu naszego życia. Ważne jest, by to coś naprawdę dla nas znaczyło i by nie był to zmarnowany kawałek skóry.

Niektórzy niestety są skłonni również do głupot, jeśli chodzi o tatuaże i tak tez robią symbole, imiona, a nawet portrety, które jasno wskazują na konkretną osobę. Jednak problem nagle pojawia się wtedy, gdy nagle ta osoba, którą przecież tak bardzo się kochało, zniknie, a tatuaż pozostanie i będzie trzeba jakoś ten problem rozwiązać. Nie zawsze w studio tatuażu sobie z tym poradzą. Dlatego warto pomyśleć wcześniej i nawet jeśli się kogoś kocha, to mimo wszystko nie naznaczać swojego ciała w ten sposób.

Od czego zacząć przygodę z tatuowaniem?

Jeśli już ktoś naprawdę bardzo chce mieć tatuaż, to na początek powinien się zastanowić, czy za 10, czy też 15 lat się nie rozmyśli. Czy tatuaż https://www.erim.pl/gdzie-tatuaz-boli-najbardziej-wybor-miejsca-na-tatuaz/ nadal będzie mu się podobać? Najprawdopodobniej nie będzie wyglądać tak, jak na początku, ponieważ zblaknie od słońca i po prostu czasu, a także będzie starzeć się tak samo, jak starzeje się skóra, to znaczy, gdy nagle zaczną pojawiać się zmarszczki i tak dalej, to tatuaż może zacząć się rozchodzić. No ale skoro ktoś tak bardzo chce i nie może się doczekać wizyty w studiu tatuażu, a wszelkie konsekwencje są mu znana, no to pora zacząć szukać wzoru i miejsca. Jeśli już ktoś robi tatuaż, to niech on coś znaczy, niech będzie czegoś symbolem i przypomina coś za każdym razem, jak się na niego spojrzy. Nie musi to być jakiś ogólnie znany symbol, lecz coś znajomego tylko dla ciebie. Nie warto robić nic nieznaczących tatuaży.

Każdy powinien o czymś przypominać. Jeśli komuś naprawdę zależy na dobrym tatuażu, to powinien wybrać kilka wzorów, pomyśleć nad nimi i dopiero po jakimś czasie zdecydować, czy to na pewno jest ten odpowiedni. Podejmowanie decyzji na szybko i pod wpływem emocji niczemu nie służy. Zawsze musi być ten pierwszy raz i tak też będzie w przypadku wizyty w studiu tatuażu i z pierwszym bólem. Dlatego, jeśli ktoś bardzo obawia się bólu, w trakcie robienia tatuażu, to powinien wybrać na niego takie miejsce, przez które przynajmniej ten pierwszy raz, nie będzie aż tak cierpieć. Jeśli ktoś nie wie, jakie to powinno być, to rozwiązaniem jest po prostu dopytać się w studiu tatuażu, czy też pomyśleć logicznie i nie wybierać miejsc, które są bardzo unerwione.

Dobre studio to podstawa

Sam wzór i miejsce to jednak dopiero początek. Teraz trzeba poszukać dobrego studia tatuażu tatuaze24.com.pl. Nie może to być byle jakie miejsce. Osoby, które tam pracują, powinny mieć doświadczenie i bogate portfolio. Osoby, które dopiero zaczynają swoją przygodę z robieniem tatuaży, mogą czasem kusić naprawdę niskimi cenami, jednak nie zawsze warto się dać skusić, ponieważ to może się skończyć tragicznie wyglądającym tatuażem. Oczywiście są osoby, które naprawdę potrafią zrobić dobry wzór już podczas swojego pierwszego razu, ale nie zdarza się to zawsze. Jeśli miejsce jest wybrane, no to przyszedł czas na umawianie się na sesje.

Większe tatuaże, przynajmniej jeśli to jest pierwszy raz, nie powinny być robione na jednej sesji. To może trwać kilka godzin i ból może naprawdę być nie do zniesienia. Dlatego lepiej jest sobie wszystko podzielić na kilka dni. Nawet jeśli ktoś myśli, że wytrzyma bardzo dużo, to zamiast zgrywać twardziela, lepiej niech pomyśli logicznie i nie przysparza sobie za dużo bólu. Tatuaż może być ciekawym znakiem i symbolem, dlatego jest to coś, co naprawdę warto robić, ponieważ może pięknie przyozdobić ciało. Jednak wszystko należy robić z głową i każdy element, każdy szczegół musi być przemyślany.

About the author