Czy warto kupić hartowane szkło na telefon?

Każdy z nas doskonale wie, że kupno nowego telefonu komórkowego wiąże się z wydatkiem i to niemałym czy też długą umową u swojego operatora. W związku z tym najczęściej obiecujemy sobie o niego dbać, aby służył możliwie jak najdłużej. Przez ostatnie lata w telefonach naprawdę wiele się zmieniło. Aparaty robią zdjęcia coraz lepsze, a procesory są znacznie wydajniejsze. Pomimo tego, że wyświetlacze są wykonywane z materiałów trwałych są niestety nadal podatne na uszkodzenia. Po uderzeniu o ziemię ekran może się zmienić w pajęczynę.

Czym charakteryzuje się szkło hartowane?

Z telefonem możemy się oczywiście obchodzić bardzo delikatnie. Jednak z czasem na pewno telefon nam upadnie czy też wyląduje w torebce razem z kluczami lub też monetami. Nawet użytkowanie codzienne sprawia, że na wyświetlaczu oraz na obudowie powstają ryski oraz także mikrouszkodzenia. Z biegiem czasu zaczynają naprawdę wyglądać niezmiernie nieestetycznie. W związku z tym o telefonu musimy odpowiednio zadbać. Niestety koszty naprawy wynieść może nawet połowę wartości samego urządzenia. Na smartfon bardzo często zakładamy etui, ale zapominamy jednocześnie o ekranie, a więc o najbardziej delikatnej części. Jeszcze nie tak dawno większość osób decydowało się na zakup niedrogich folii ochraniających. Są one naprawdę elastyczne, ale niestety są jednocześnie mniej odporne na zadrapania. Obecnie to właśnie szkło hartowane zyskuje znacznie więcej zwolenników. Szkiełko znacznie lepiej zabezpieczy nasz ekran oraz będzie go łatwiej nałożyć. Nowsze telefony posiadają już wbudowane szkło. Jednak najlepiej swój ekran lepiej jest zabezpieczyć dodatkowo.

Sposób idealny

Szkło hartowane jest sposobem idealnym na zabezpieczenie ekranu telefonu przez zarysowaniami czy też innego rodzaju uszczerbkami. Jest ono o wiele razy bardziej wytrzymałe od szkła zwykłego. Produkty tego typu posiadają najczęściej w skali poziomów twardości skalę 9H. Sprawia to, że nawet ostrym narzędziem nie można ich zarysować. Jednak nie daje to gwarancji, że nie zbijemy głównej szybki ekrany, ponieważ z każdym kolejnym upadkiem czy też urazem szkło swoją wytrzymałość traci. Zaletą hartowanego szkła nie jest tylko jego twardość, ale także to w jaki sposób reaguje podczas mocnego uderzenia czy też podczas upadku. Amortyzuje ono skutki upadku, gdyż podczas pękania rozprasza samą siłę uderzenia. Uchroni to ekran naszego telefonu przed uszkodzeniem. Po tym jak zamontujemy szkło hartowane na pewno ważny dla nas jest komfort użytkowania. Dlatego właśnie szkło posiada niewielką grubość. Przez to właśnie przylega mocno do urządzenia i się nie przesuwa. Szkło hartowane nie wpływa w żaden sposób na samą czułość dotykową ekranu. Zapewnia także przejrzystość wysoką, a sama jakość obrazów wyświetlanych jest identyczna jak przed nałożeniem. Pokryte dodatkowo szkło hartowane zostało powłoką właśnie oleofobową dzięki której plamy tłuste czy też odciski palców będą o wiele mniej widoczne.

Spersonalizowane szkło hartowane

Szkło hartowane jest produkowane z myślą o konkretnym modelu. Oznacza to nic innego jak to, że posiada wszelkie precyzyjnie wykonane otwory na czujniki oraz także na obiektyw aparatu. Musimy jednak wiedzieć, że nie zawsze szkło do całej powierzchni ekranu przylega tak jakbyśmy sobie tego życzyli. Okazuje się, że wiele telefonów komórkowych posiada ekran o rantach zaokrąglonych. W takich właśnie sytuacjach poleca się szkło hartowane na całą powierzchnię wyświetlacza. Szkło hartowane tradycyjne jest przeznaczone na płaską część ekrany to jest jednocześnie duża zaleta. Sprawdza się świetny gdy równocześnie korzystamy z pokrowca. W sposób ten etui nie będzie podważało w żadnym wypadku nałożonego ochronnego szkła.

Zalety i wady szkła hartowanego

Na pewno zalet jest dużo, dużo więcej, aniżeli wad. Do zalet na pewno zaliczamy zapewnienie ochrony przed zarysowaniami i pęknięciami wyświetlacza. Szkło hartowane nie przesuwa się oraz nie odkleja się. Jest bardzo łatwe zarówno w montażu jak i także w demontażu. Powłoka oleofobowa znacznie ułatwia utrzymanie szkła w dużej czystości. Szkło hartowane jest także odporne na wilgoć oraz zachlapania. Redukuje rysy małe, które powstały wcześniej. Nie tworzą się żadne bąbelki, ani też się nie zwija. Szkło hartowane jest o wiele trwalsze od folii. W żadnym wypadku nie ogranicza nam czułości ekranu. A jak z wadami? Czasami rozwiązanie to jest jednak kosztowne. Szkło o jakości słabej wpłynąć może na jakość obrazów wyświetlanych. Co więcej także szkło słabej jakości utrudniać może nam obsługę telefonu. Jednak wybierając szkło o wysokiej jakości pozbędziemy się tychże wad.

Sami możemy sobie zamontować szkło hartowane, jednak gdy nie czujemy się zbytnio na siłach, to jak najbardziej możemy zlecić tą usługę w punkcie z akcesoriami telefonicznymi. Gdy w danym punkcie kupujemy szkło hartowane, to najczęściej sprzedający sami oferują nam gratisowy montaż. Warto się na niego zdecydować, ponieważ będziemy mieli pewność naprawdę profesjonalnie zamontowanego szkła.

 

 

About the author