Metody przeszczepu włosów – która poradzi sobie najlepiej z łysieniem?

Łysienie jest dolegliwością, która pojawia się u większości mężczyzn po trzydziestce, a często i wcześniej (zależnie od indywidualnego przypadku). Czasem zdarza się również u kobiet, jednak te po pierwsze łysieją w inny sposób, a po drugie – rzadziej się z tym spotykają. Wszystko za sprawą głównego “winowajcy” całej sytuacji, jakim jest testosteron – hormon typowo męski, niszczy mieszki włosowe. Myśląc o tym, jak poradzić sobie z łysieniem nie sposób nie pomyśleć o czymś takim, jak przeszczep włosów. Która jego metoda przyniesie nam jednak najbardziej oczekiwany efekt i która w naszym przypadku sprawdzi się najlepiej? O tym postaramy się opowiedzieć w naszym artykule.

Przegląd metod na przeszczep włosów

Cieszącą się zdecydowanie największym zainteresowaniem metodą przeszczepu włosów jest FUE – wszystko ze względu na olbrzymią skuteczność, jaką oferuje. Od lekarza https://holisticclinic.pl/oferta/przeszczep-wlosow-metoda-fue/ //holisticclinic.pl/oferta/przeszczep-wlosow-metoda-fue/” wymaga poświęcenia największej ilości czasu, bowiem sama w sobie polega na wydobyciu pojedynczych mieszków włosowych (najczęściej z potylicy), a następnie ostrożnym przeniesieniu ich w miejsce docelowe. Takie działanie w tej technice jest wykonywane “odręcznie” – wymaga sporej precyzji i czasu, dlatego wykonuje się je tylko w nie ekstremalnych przypadkach. SAFER, stanowiące tę samą metodę, ale z wykorzystaniem urządzeń automatyzujących proces pobierania oraz transportu mieszków włosowych, jest droższy, ale też bardziej elastyczny i szybszy. To model, który stale zyskuje na popularności, wciąż długi i żmudny, ale dający znakomite efekty – nawet na całe życie.

Do lamusa powoli odchodzi metoda typu Strip, która jest obecnie tanią, ale i rzadziej stosowaną. Polega na wycięciu niedużego płata włosów, najczęściej z tyłu głowy, a następnie stworzeniu na jego podstawie implantów – te z kolei zostają wszczepione klientowi w głowę w odpowiednich odstępach. Choć skuteczność działanie tej metody nie pozostawia jej w tyle za FUE, całość powoduje powstanie blizny właśnie w miejscu pobierania włosów. W związku z tym odchodzi się powoli od jej stosowania – pomimo tego, że jest znacznie szybsza, niż jej wspomniany powyżej odpowiednik.

Jedną z częstych metod, na które decydują się ludzie jest popularne BHT i już na start trzeba powiedzieć, że stosowana jest ona wyłącznie w bardzo skrajnych przypadkach. Wszystko ze względu na to, że zakłada ona pobieranie włosów z innego niż głowa miejsca – może to być klatka piersiowa, ale i okolice krocza czy ręce. Wszystko zależy od tego, gdzie bardziej zarastają oraz jaki rodzaj zarostu nas interesuje. Pamiętajmy bowiem, że przeszczepione włosy przybiorą formę nie z głowy, ale z miejsca, z którego zostały pobrane. Właśnie dlatego metoda ta, choć skuteczna, ale krótkotrwała (włosy mają tendencję do wypadania, bo nie są w swoim naturalnym miejscu) jest wykorzystywana tylko w takich sytuacjach, w których niemożliwe jest pobranie mieszków włosowych z tyłu głowy (na przykład za sprawą ich kompletnego braku).

Którą metodę wybrać?

Wybór jednej z wyszczególnionych powyżej metod nie zawsze zależy od nas. Przeszczep włosów jest uwarunkowany wieloma czynnikami, a to, jaka będzie preferowana metoda jego przeprowadzenia zależy między innymi od płci, postępu łysienia, ale też od budżetu, którym dysponujemy.
Warto mieć na uwadze, że nie każdy rodzaj łysienia da się leczyć za pośrednictwem czegoś takiego, jak przeszczep włosów – nie jest wskazane wykonywanie go w przypadku łysienia plackowatego. Dlatego też przed właściwym podjęcie się zabiegu ustalmy, czy nie ma żadnych przeciwwskazań do przeprowadzenia go (wcale nie muszą one być powiązane z rodzajem łysienia, ale i chociażby ze stanem naszego zdrowia – nowotwór czy cukrzyca całkowicie go wykluczają).

Cena całego zabiegu

Przeszczep włosów wpisuje się w branżę medycyny estetycznej – podobnie, jak wszelkiego rodzaju operacje plastyczne. On zresztą też służy poprawie wyglądu, choć jest realizowany w nieco inny sposób. W związku z tym jego cena bardzo przypomina cenę innych zabiegów medycyny estetycznej https://holisticclinic.pl/cennik/ . W sumie rzecz biorąc powinniśmy przygotować się na wydatek rzędu tysiąca złotych i raczej nieprzekraczający dziesięciu tysięcy – wszystko zależy od tego, jak zaawansowana jest nasza dolegliwość. Chcąc oszacować, ile wydamy musimy spojrzeć na nią obiektywnie – czy łysina pokrywa dużą część naszej głowy? A może występuje tylko miejscowo, na przykład tworząc zakola? Obie te opcje w znacznym stopniu definiują ostateczną kwotę, jaką będziemy musieli zapłacić. Mniejszymi czynnikami mającymi wpływ na nią jest dobór metody, a także sam wybór kliniki, która podejmie się wykonania zabiegu.

Podsumowanie

Przeszczep włosów nie bez powodu jest zabiegiem, na które decyduje się coraz większy odsetek zmagających się z problemem łysienia mężczyzn. Wszystko ze względu na skuteczność, którą gwarantuje oraz prostotę wykonania – nie tylko przebiega szybko, sprawnie i bezboleśnie (oczywiście przy miejscowym znieczuleniu), ale też nie wymaga żadnej hospitalizacji ani rekonwalescencji. Od razu po jego wykonaniu można wrócić do swoich obowiązków i życia codziennego.

About the author