Podologia Warszawa

Podologia Warszawa

Podologia Warszawa to określenie, które każdy kojarzy z profesjonalizmem. Klinika podologii w Warszawie dba o stopy swoich pacjentów i szerzy wiedzę z zakresu podologii. Specjaliści podologowie oferują wiele rewolucyjnych rozwiązań i produktów w leczeniu stopy i dbaniu o jej wygląd. Podiatra wykonuje specjalistyczne zabiegi, aby uwolnić Cię od wielu różnych chorób i problemów ze stopami.

Podiatra z Warszawy – czym się zajmuje?

Do obowiązków warszawskiego podiatry należy przede wszystkim diagnostyka chorób kończyn dolnych. Zajmuje się również pozbywaniem się zmian patologicznych. Specjaliści dobierają najlepszy zabieg dla konkretnego pacjenta i wykonują profesjonalne leczenie. Doradza również swoim pacjentom stosowanie odpowiednich kosmetyków ochronnych i pielęgnacyjnych, aby odpowiednio zadbać o stopy. Wszystkie działania osób pracujących w tej dziedzinie mają na celu przywrócenie stopom zdrowego wyglądu i ogólnej sprawności. Sporadycznie podolog skieruje pacjenta do innego specjalisty (chirurga, ortopeda, diabetologa, dermatologa, flebologa).

Podiatra – badanie diagnostyczne na lusterku nożnym

Podologia Warszawa
Podologia Warszawa

Podolog w klinice Satin w Warszawie przeprowadza badanie podologiczne. Dzięki niej możliwe jest nie tylko zdiagnozowanie wad anatomicznych stopy, ale także ocena samego chodu. Stopę można więc testować zarówno statycznie, jak i dynamicznie. Ocena kształtu stopy i jej funkcji pod obciążeniem dostarcza ekspertom wielu cennych informacji. Z ich pomocą potrafił prawidłowo zdiagnozować problem pacjenta i odpowiednio leczyć chorobę. Po badaniu podiatra może również dobrać odpowiedni dla pacjenta aparat ortopedyczny, aby zapewnić odpowiedni nacisk na stopę podczas chodzenia. Między innymi można wyprodukować indywidualne wkładki ortopedyczne lub ortezy termoplastyczne.

Jakie zabiegi oferują kliniki podologiczne w Warszawie?

Kliniki podologiczne w Warszawie oferują wiele różnych zabiegów, dzięki czemu możesz znacznie poprawić jakość swojego życia i pozbyć się nieprzyjemnych problemów ze stopami. Najpopularniejsze zabiegi to:

  • Częściowo usunięta płytka do elektrokoagulacji matrycy
  • Podczas zabiegu usuwana jest wrastająca część paznokcia. Do usunięcia matrycy wykorzystywana jest energia elektryczna, stąd nazwa tego procesu.

Częściowe usunięcie płytki nazębnej przez matrycę fenolową

Jest to również zabieg chirurgiczny mający na celu usunięcie wrastającej powierzchni płytki paznokcia. W tej metodzie pacjent otrzymuje znieczulenie miejscowe. Za pomocą roztworu fenolu specjaliści mogą usunąć komórki zrębu. W ten sposób można trwale zmniejszyć szerokość paznokcia.

Terapia laserowa CO2

Lasery CO2 mogą osiągnąć niezwykłą dokładność podczas operacji. Kliniki podologiczne w Warszawie stosują go do leczenia wrastających paznokci. Stosuje się go również u pacjentów z odciskami lub brodawkami.

Podiatra w Warszawie korzysta z frezarki

Leczenie przy użyciu specjalnych noży, w tym noży diamentowych, polega na mechanicznym usuwaniu drobnych modzeli, nagniotków i modzeli.

Laserowe usuwanie zanieczyszczeń z płyt i podłoży

Podiatra za pomocą lasera usuwa część paznokcia, która wrosła w skórę, a także część jego macierzy. Metoda charakteryzuje się dużą precyzją. Wykonywany jest w znieczuleniu miejscowym, dzięki czemu pacjent nie odczuwa dyskomfortu. Każda metoda polegająca na chirurgicznym usunięciu części paznokcia trwa zwykle 20-30 minut. Podiatra usuwa tylko około 20 procent płytki paznokcia, płytki paznokcia, która wrosła w skórę. Dzięki temu pacjenci mogą szybko powrócić do normalnego funkcjonowania z bardzo krótkim okresem rekonwalescencji.

Pedicure terapeutyczny i kosmetyczka

Kliniki podologiczne w Warszawie oferują również zabiegi na stopy. Ich celem jest przede wszystkim zapobieganie występowaniu poważnych problemów. Czas trwania pojedynczego zabiegu jest różny i zależy przede wszystkim od stanu skóry pacjenta oraz jego indywidualnych potrzeb.

Botoks

Toksyna butulinowa jest z łatwością wykorzystywana na zmarszczki, choć znajduje również zastosowanie w pielęgnacji stóp. Dzięki temu rozwiązany jest problem pocenia się stóp. Botox skutecznie pozbywa się uciążliwych chorób. Specjaliści wykonują zastrzyki z botoksu w określone obszary stóp.

Kriochirurgia i Podologia w Warszawie

Kriochirurgia to także szeroki wachlarz usług w Warszawskiej Klinice Podologicznej. Wykonywane są przy użyciu podtlenku azotu. Za pomocą tej techniki można usunąć różnego rodzaju zmiany, takie jak odciski, modzele czy brodawki wywołane wirusem HPV. Zabieg kriochirurgii jest całkowicie bezbolesny. W tym czasie zmiany ulegają zamrożeniu, łagodząc w ten sposób chorobę z przyjemnym uczuciem chłodu.

Koagulacja

Technika polegająca na niszczeniu nieestetycznych zmian skórnych za pomocą prądu elektrycznego. Dzięki tej metodzie eksperci mogą usunąć odciski, brodawki i modzele. Specjaliści Warszawskiej Kliniki Podologicznej dobiorą najlepszą dla pacjenta kurację zgodnie z potrzebami pacjenta. Do tego czasu wykona wszystkie niezbędne badania i przeprowadzi wywiady z pacjentami.

About the author