Laptop, który długo trzyma na baterii – znajdź najlepsze modele

Era laptopów rozpieszcza nas mnogością rozwiązań. Urządzenia są coraz lepsze, bardziej dostosowane do naszych potrzeb, z powodzeniem zastępują urządzenia stacjonarne, które ze względu na swoje gabaryty oraz sposób zasilania nie są tak wygodne, jak małe laptopy. Rzecz, która spędza sen z powiek osobom podróżującym z urządzeniami mobilnymi to bateria. Znalezienie takiego sprzętu, które gwarantuje długą żywotność baterii jest trudne. Wykorzystaj wiedzę ekspertów i sprawdź, które urządzenia sprawdzą się w pracy z terenie i podróży.

 

Bateria – najważniejszy element w sprzęcie mobilnym

 

Jakość baterii, która jest umieszczona w nowo nabytym laptopie do pracy czy podróży jest absolutnym priorytetem dla osób często pracujących zdalnie. Urządzenia, które są w stanie długo pracować po jednokrotnym naładowaniu są rozchwytywane przez znawców tematu. Warto zastanowić się przed zakupem, czy wybrany przez nas sprzęt spełni nasze wymagania i nie będzie sprawiał nam problemów. Standardowe laptopy, które mają małą baterię zazwyczaj nie będą nam służyć dłużej, niż kilka godzin. Tymczasem większość użytkowników potrzebuje sprzętu, który będzie przez kilka dni sprawny i niezawodny. Niestety wiąże się to zawsze z wyższą ceną sprzętu – laptopy, które mają świetną baterię mogą być nawet dwa razy droższe od klasycznego urządzenia.

 

Sprawdzenie czasu pracy baterii w laptopie

 

Wiele osób podczas nabywania nowego urządzenia wierzy temu, co sugerują producenci. Oczywiście nie zawsze osoby odpowiedzialne za promocję sprzętu mijają się z prawdą podczas opisu pracy sprzętu, jednak warto na wszelki wypadek wykonać własne szacunki, które ocenią komponenty oraz pojemność baterii. Jeśli się na tym nie znamy, to jest to działanie problematyczne. Ocena pracy baterii będzie się wiązała nie tylko z jej pojemnością, ale też z oprogramowaniem, systemem operacyjnym oraz sposobem, w jakim konkretne podzespoły są wykorzystywane przez urządzenie. Warto skorzystać z danych, które zostawiają użytkownicy sprzętu – może się bowiem okazać, że ma on już w Internecie mnóstwo opinii, które pomogą nam w podjęciu ostatecznej decyzji.

 

Zestawienie laptopów z najdłużej działającymi bateriami na rynku

 

Laptop Microsoft Surface

 

Laptop, który tu omawiamy ma cienką obudowę i ekran dotykowy o wielkości 13’’. Wysoka rozdzielczość oraz świetny ekran dostarcza mnóstwa satysfakcji podczas pracy twórczej, a bateria pozwala na dokładnie 621 minut ciągłej pracy na urządzeniu. To świetne urządzenie, na którym możesz pracować, zabierać je w podróż, doskonale się sprawdza dzięki niskiej wadze i długotrwałej pracy baterii.

 

Apple Macbook Pro

 

Laptopy znanej każdemu firmy Apple są w czołówce jeśli chodzi o pracę baterii. Ciągłe doskonalenie podzespołów wykorzystywanych przez firmę powoduje, że jego popularność rośnie mimo nasycenia rynku produktami firmy z logiem słynnego jabłka. Jednym z najlepszych MacBooków w kategorii długotrwałej pracy baterii jest ten z 2016 roku. Według ekspertów jest to sprzęt, który potrafi na nieprzerwaną pracę bez podłączenia do gniazdka przez aż 696 minut. Ten imponujący wynik idzie w parze z doskonałym przystosowaniem laptopa do podróży, niskiej wadze, systemowi lubianemu przez osoby wykonujące pracę kreatywną (świetny sprzęt dla grafików czy wydawców) oraz doskonałym, minimalistycznym designem, znanym na całym świecie. Warto sprawdzić, jak MacBook będzie się sprawdzał w twojej pracy.

 

Lenovo Thinkpad X1 Carbon

 

Laptop Lenovo jest bez problemu dostępny w Polsce, wytrzymały i doskonale przystosowany do podróżowania. Co więcej, jego praca może trwać nawet 710 minut, co czyni go absolutnym zwycięzcą naszego rankingu. Profesjonalny sprzęt Lenovo nie jest tani – jego cena zaczyna się od ok. 8000 zł, jednak nabywając ten sprzęt możemy mieć pewność, że nasze dane nie zostaną utracone. Bateria wykorzystywana w sprzęcie doskonale współgra z zastosowanymi z nim komponentami, co daje nam gwarancję niczym niezakłóconej pracy przez wiele godzin.

 

Laptopy w podróży – liczy się nie tylko bateria

 

Podczas nabywania sprzętu komputerowego, który będzie służył ci nie tylko podczas domowej pracy i rozrywki, ale też będziesz z niego korzystał w podróży pamiętaj o kilku ważnych rzeczach. Twój nowy sprzęt powinien ważyć jak najmniej – te, które dostosowane do podróży potrafią być lekkie jak piórko. Jego obudowa musi być bardzo wytrzymała, aby wszelkie wstrząsy i urazy podczas podróży nie wpłynęły na jego funkcjonowanie. Zwykła obudowa z plastiku raczej się nie sprawdzi w przypadku osób, które są przyzwyczajone do pracy w terenie. Podczas nabywania sprzętu warto zainteresować się jego zabezpieczeniami. Gwarancja większości urządzeń elektronicznych wynosi dwa lata – w tym czasie możesz zgłosić wszelkie usterki, które zauważysz podczas korzystania z nowego urządzenia. Niektóre osoby ubezpieczają swój sprzęt – jest to dobre rozwiązanie zwłaszcza dla osób, których laptop jest droższy od przeciętnego sprzętu.

 

About the author