Moda premium w wydaniu Trussardi

Marki z tradycją, które hołdują klasyce, wyrafinowanemu stylowi i elegancji są coraz cenniejsze. W dobie ekstrawaganckich ubrań, które niekoniecznie wyrażają charakter posiadaczki i mogą przyćmić jej urodę i styl warto zainwestować swoje pieniądze w markowe ubrania z klasą. Jedną z najstarszych marek, które wciąż są na topie jest Trussardi. Co musisz wiedzieć o włoskim domu mody?

Trussardi – moda premium dla osób kochających klasykę

Trussardi to marka, która ma już ponad sto lat. W 1911 Dante Trussardi założył we Bergamo fabrykę, której przeznaczenie było szycie rękawiczek skórzanych i tego typu dobra produkował przez wiele kolejnych lat. Marka od samego początku miała na celu bycie wyjątkową, klasyczną firmą z tradycjami, ukierunkowaną na luksusowe dobra. Początkowe szycie akcesoriów skórzanych , jakim były rękawiczki zamieniło się w coraz rozleglejsze spektrum wyrobów: szybko doszły do nich wyroby skórzane takie, jak artykuły biurowe, walizki i kurtki. W 1973 roku marka zyskała nowe, charakterystyczne logo, którego nie dało się pomylić z niczym innym – znak charta. Identyfikacja marki była kojarzona z luksusem i wyższą sferą – właściciele chcieli tym samym odróżnić się od produktów gorszej jakości, które dominują na rynku. Opłaciło się to: marka jest utożsamiana z wyśmienitymi produktami, które cechują się najwyższą jakością i starannością wykonania. Trussardi było oficjalnym dostawcą ubrań dla brytyjskiej rodziny królewskiej, co tylko utwierdziło jej klientów w przekonaniu że w ubrania firmy warto inwestować. Współpraca z rodem królewskim przełożyła się na wyjątkową rozpoznawalność marki – Trussardi stało się wizytówką włoskiego stylu, utożsamiane jest z luksusem i dbałością o detal.

Ubrania Trussardi cechują się prostotą w najlepszym, najbardziej luksusowym wydaniu. Marka jest całkowitym przeciwieństwem innego modowego giganta – Versace – który lubi przerysowany styl i bazuje na silnie barokowym stylu pełnym przepychu i estetyki glamour. Kobieta Trussardi jest ubrana ponadczasowo, z gustem i klasą, zwracając na siebie uwagę nie poprzez błyskotki, a dzięki klasie i elegancji.

Marka Trussardi jako jedna z pierwszych firm w branży luksusowych brandów wyjątkowo zatroszczyła się o ekologię. Nicola Trussardi w jednym z pokazów mody w 1989 roku przekazał uczestnikom szoł list, w którym otwarcie sprzeciwiano się korzystaniu z futer naturalnych. Odejście od naturalnego futra na rzecz wysokiej klasy, świetnych jakościowo futer sztucznych zaskarbiło marce sympatię licznego grona aktywistów proekologicznych.

Trussardi – linie do noszenia na co dzień

Trussardi jako marka premiumnie projektuje jedynie ubrań do noszenia na wielkich galach. Specjalizuje się również w tworzeniu linii ubrań casual pod szyldem Trussardi Jeans. Projekty są również klasyczne – nie odbiegają mocno od estetyki Trussardi. W linii nie brakuje ponadczasowych, klasycznych jeansów w stonowanych kolorach, sukienek idealnych do noszenia na co dzień, a także klasycznych akcesoriów idealnie pasujących do niemal każdej stylizacji. W Trussardi Jeans powinniśmy zwrócić uwagę na galanterię skórzaną: torebki, paski, plecaki czy portfele, których jakość wykonania jest absolutnie perfekcyjna. Warto zaufać ponad stuletniej tradycji rzemieślniczej i nabyć akcesoria, których wykonanie jest dopracowane w każdym szczególe.

Trussardi – marka premium znana na całym świecie

Włoska firma jest niezwykle znana i ma swoich miłośników na całym globie. Nic dziwnego – współpraca z najwytworniejszy eleganckimi przyniosła marce zasłużoną renomę. Obecnie firma ma ponad czterysta sklepów na całym świecie, niemal na każdym kontynencie. Sklepy włoskiego domu mody znajdziemy w Europie, Azji, w Ameryce i na Bliskim Wschodzie. Ciekawostką jest, że Trussardi z charakterystycznym logo w postaci charta nie zapomina o czworonogach. Zaprojektowano specjalną kolekcję dla psów, w której znajdują się skórzane smycze, obroże, legowiska, wdzianka na wyjście, psie płaszczyki. Dostępne są one w różnych gamach kolorystycznych, a styl jest spójny z kolekcjami dla właścicieli. Dzięki temu pomysłowi marki każdy właściciel czworonoga może zadbać o stylowe akcesoria dla swojego pupila.

Włoska marka tworzyła również ubrania sportowe dla włoskiego klubu piłkarskiego Juventus Football Club. Kolekcja została zaprojektowana na sezon 2013/2014 i dała marce jeszcze większą popularność wśród nowej klienteli. Zyskała na tym casualowa kolekcja Trussardi Jeans.

Marka, która tak wiele energii włożyła w dbanie o najmniejszy detal swoich ubrań jest dowodem na to, że styl i elegancja, a także klasyka nigdy nie znudzą się klientom. Ich ubrania nie wyróżniają się tylko dopasowaniem do trendów, ale wyraźnie nawiązują do klasycznej mody i jest to powód, dla którego firma ma swoich stałych, wiernych klientów. Szafa z rzeczami od Trussardi zawsze będzie na czasie, a ich swetry, spodnie, płaszcze i kurtki przetrwają wiele sezonów po zakupie.  

 

About the author