Zęby implanty- ile kosztują?

Zęby implanty- ile kosztują?

Zęby implanty- ile kosztują? Nie da się ukryć, że brak części, a niekiedy nawet całego uzębienia to dla wielu wstydliwy, jednocześnie krępujący problem. Na szczęście współczesna medycyna oferuje nam wiele ciekawych rozwiązań, również w zakresie stomatologii. Jednym z rozwiązań są oczywiście implanty, których cena wbrew pozorom nie jest tak wysoka. Jakie rodzaje implantów można wyróżnić? Ile kosztuje implant zęba? Ile może kosztować nas wykonanie implantów całej szczęki? Jakie dodatkowe zabiegi związane ze wstawianiem implantów mogą okazać się konieczne? Odpowiedzi na te pytania znaleźć można w poniższym artykule, do którego przeczytania serdecznie zapraszamy wszystkich zainteresowanych czytelników.

Jakie rodzaje implantów można wyróżnić?

Zanim rozpoczniemy jakiekolwiek dywagacje na temat implantów zębowych, warto wcześniej poznać ich podstawowe rodzaje. W praktyce implant to tylko jedna z części, dzięki której możliwe jest skuteczne i trwałe ulokowanie zęba  w naszym dziąśle. Jest to najczęściej tytanowy wkręt, który umieszczany jest bezpośrednio w naszej kości. Coraz częściej używa się jednak cyrkonowych wkrętów, które uważane są za jeszcze korzystniejsze, niestety ich cena jest wyższa, dodatkowo nie każdy specjalista podejmuje się takim zadaniom. W każdym przypadku implanty są biozgodne z naszym organizmem, co oznacza, że adaptują się do dziąseł, a także do tkanki kostnej. Zwracając uwagę na definicje, wówczas możemy dojść do wniosku, że jest to pewnego rodzaju korzeń zęba. Sztuczny ząb posiada trzy elementy, o których warto wspomnieć. Pierwszym z nich jest implant, czyli wcześniej wspomniany wkręt. Kolejnym elementem jest łącznik protetyczny- jest to łącznik pomiędzy wkrętem, a kolejną częścią, czyli koroną zęba, która jest widoczną częścią uzębienia. Cena może różnić się w zależności od tego, jaka technologia została wykorzystana. Nieco droższym rozwiązaniem okaże się implant z cyrkonu.

Ile kosztuje implant zęba?

Skoro wiemy już, jakie rodzaje implantów możemy wyróżnić, warto chwilę zastanowić się nad kwestią ceny tego rozwiązania. Przede wszystkim ważna jest kwestia tego, że dość problematyczne jest znalezienie stałej ceny implantu. Koszt zabiegu może różnić się, na co wpływa wiele czynników. Jednym z nich jest materiał, z którego wykonana jest dany implant. Nie bez znaczenia mają także wykorzystane technologie, stan jamy ustnej, stan naszego uzębienia. Niejednokrotnie do kosztu całego zabiegu dolicza się ten związany z badaniami i zabiegami, które niekiedy należy wykonać przed ostatecznym założeniem implantów. Przykładowo jednym z ważniejszych badań jest to radiologiczne. Ostateczna wycena będzie się także różnić w zależności od doświadczenia danego implantologa, a także jego umiejętności. Ewentualne różnice w cenie mogą pojawić się ze względu na różnorodne lokalizacje gabinetu. Dlatego też w poszczególnych miastach koszt ten może nieco się różnić, co warto mieć na uwadze.

Ile może kosztować nas wykonanie implantów całej szczęki?

Warto zdawać sobie sprawę z tego, że wycena implantów dla całej szczęki odbywa się nieco inaczej niż w pojedynczych przypadkach. Jeśli chodzi o implanty zębów, które niezbędne są do odbudowy uzębienie, w całej szczęce zazwyczaj występują cztery sztuki maksymalne. Jeśli chodzi o resztę zębów- jest to proteza, która umocowana jest na implantach. W tym miejscu należy wspomnieć o tym, że cena w przypadku protezy górnej może być znacznie wyższa niż w przypadku tej dolnej. Aby skutecznie umocować dolną protezę, wystarczające będą dwa implanty. Nie możemy zapominać o tym, że implanty całej szczęki wiążą się niejednokrotnie z innymi zabiegami. Do tych przykładowych zaliczyć możemy odbudowa kości szczękowej czy też podniesienie dna zatoki. W zdecydowanej większości przypadków gabinetów nie podaje się ceny za implanty. Dzieje się tak, bowiem zęby u poszczególnych pacjentów są bardzo różnorodne. Częstym zjawiskiem są ewentualnie ceny podane w widełkach. Gabinety stomatologiczne często podają cenę zarówno najniższą, jak i najniższą, dzięki czemu pacjent doskonale zdaje sobie sprawę z tego, z jakimi kosztami może mieć do czynienia. Koszt tego typu usług jest stosunkowo wysoki, dlatego też warto zainteresować się ewentualną pożyczką na cele medyczne. Jest to szczególnie istotne, jeśli nie dysponujemy pełną kwotą, a szybko chcielibyśmy uporać się z naszym poważnym utrapieniem.

Zobacz również:

Dodatkowe zabiegi związane ze wstawianiem implantów

Nie możemy zapominać o konsultacjach u specjalisty. Dodatkowo ważna jest kwestia pantomogramu. Jest to specjalistyczne zdjęcie radiologiczne pacjenta, na podstawie którego możliwe jest wskazanie, w jakim stanie są poszczególnie kości i korzenie naszych zębów. Co godne podkreślenia- specjalista jasno i wyraźnie określi czy potrzebne są ewentualne dodatkowe zabiegi. Do takowych możemy zaliczyć odbudowę kości, ewentualnie podniesienie dna zatoki. Kiedy zsumuje się wszystkie niezbędne procedury, dopiero na samym końcu jesteśmy w stanie wskazać cenę, która będzie tą ostateczną.

About the author