Implanty Stomatologiczne we Wrocławiu

Implanty stomatologiczne we Wrocławiu

Implanty Stomatologiczne we Wrocławiu – centrum implantologii oferuje dwa rodzaje protez zastępujących brakujące zęby – stałe i ruchome. W pierwszym przypadku proteza jest mocno przymocowana do zęba za pomocą cementu. Wadą uzupełnień stałych jest konieczność oszlifowania otaczających zdrowych zębów przed założeniem korony. Zdejmowana proteza jest osadzona na dziąsłach, ale ma tę wadę, że wymaga ostrożnego i starannego wyjmowania regularnie i codziennie.

Nasza klinika stomatologiczna oferuje alternatywę, która pozwala uniknąć wad protetyki i jest porównywalnie tania – implanty dentystyczne. Implanty dentystyczne we Wrocławiu Implanty umieszczane są bezpośrednio w kości szczęki i wykorzystywane jako sztuczne korzenie zębów.

Co musisz wiedzieć o wszczepianiu implantów zębowych we Wrocławiu?

Implanty Stomatologiczne we Wrocławiu
Implanty Stomatologiczne we Wrocławiu

Proces wszczepiania implantów zębowych we Wrocławiu uzależniony jest od ich ilości i trwa co najmniej 30 minut, podobnie jak w przypadku standardowego leczenia stomatologicznego. Zabiegi chirurgiczne wykonywane są w znieczuleniu miejscowym, przy użyciu najskuteczniejszych leków, aby całkowicie złagodzić ból pacjenta. Dyskomfort może wystąpić następnego dnia, ale można go łatwo powstrzymać za pomocą leków przeciwbólowych.

Wraz z postępem nauki skrócił się czas osteointegracji implantów. Obecnie najdłuższy czas oczekiwania na implantację waha się od 3 miesięcy w dolnym rzędzie do 6 miesięcy w górnym rzędzie. W tym czasie będziesz musiał kilkakrotnie odwiedzać nasz gabinet, aby monitorować zmiany. Pod koniec okresu osteointegracji na implancie umieszczana jest innowacyjna naturalna proteza z elementami łączącymi.

Żywotność implantów zębowych we Wrocławiu

We współczesnej stomatologii uważa się, że technologia implantów dentystycznych rozwinęła się do tego stopnia, że ​​zagrożenie jest całkowicie wyeliminowane, a trwałość implantu w dużej mierze zależy od jego właściciela. Regularna pielęgnacja może pomóc w uniknięciu zapalenia dziąseł wywołanego sztucznymi strukturami. Ponadto musisz być stale monitorowany przez swojego dentystę i mieć kontrole przynajmniej co sześć miesięcy. W naszej praktyce stomatologicznej we Wrocławiu zaobserwowaliśmy przypadki, w których implanty zainstalowane ponad 20 lat temu działały skutecznie. Dlatego można powiedzieć, że żywotność nie ogranicza się do tego czasu.

Implanty dentystyczne we Wrocławiu: warunki

Jak długo trwa zakorzenienie implantów dentystycznych? Dlaczego cały cykl instalacji jest ograniczony do 3-4 miesięcy dla osób bez złych nawyków, podczas gdy palacze mogą spędzić tylko rok na rehabilitacji? Jak skrócić cykl implantacji sztucznych zębów i jakie czynniki mogą go wydłużyć.

Od czego zależy termin instalacji implantów zębowych we Wrocławiu?

Jak wybrać implanty zębowe i jak długo przechowywać korony i protezy we Wrocławiu? Odpowiedzi na te dwa pytania zależą od wielu warunków, w tym:

   • Preferencje pacjentów (silna odporność, wystarczająca masa kostna, brak stanów zapalnych, infekcji, wirusów, pacjenci mają prawo do wyboru technologii implantacji).
   • Wiek (po 40-45 latach tempo regeneracji tkanek jest znacznie niższe, tzn. zagojenie wszczepionych sztucznych korzeni i dziąseł zajmuje więcej czasu).
   • Struktura kości, gęstość, objętość (wymagająca chirurgii osteopatycznej przedłuży leczenie).
   • Rodzaj implantacji (metoda klasyczna jest najdłuższa, metoda jednoetapowa jest najkrótsza).
   • Nawyki pacjenta (palenie podwaja czas gojenia się tkanek).

Implanty Stomatologiczne we Wrocławiu – tytan i cyrkon

Jak wiecie, większość implantów dentystycznych jest obecnie wykonana z tytanu. Ale metal użytkowy zmierzył się ostatnio z poważnym konkurentem: cyrkonem. Implanty cyrkonowe zyskują na popularności jako alternatywny materiał zastępujący brakujące zęby. Działają dokładnie tak, jak konwencjonalny tytan.

Jak zakładane są implanty tytanowe i cyrkonowe?

Podczas zabiegu lekarz implantolog wywierci niewielki otwór w kości szczęki. Następnie wprowadza się do niego implant dentystyczny. W ciągu kilku miesięcy dochodzi do osteointegracji, czyli umocowania implantu do kości. Jeśli osteointegracja nie powiedzie się, implant może zostać oderwany od kości pod wpływem obciążenia żucia.

Zalety implantów tytanowych i cyrkonowych

Tytan i cyrkon działają bardzo podobnie. Ale implanty różnią się na kilka ważnych sposobów. Implanty cyrkonowe wykonane są z cyrkonu. Cyrkon to metal podobny do tytanu. Jednak cyrkon bardziej przypomina naturalną tkankę zęba. Biała cyrkonia. Wygląda bardziej naturalnie niż implanty tytanowe i jest prawie nie do odróżnienia od naturalnego korzenia zęba. Ponadto nie tworzy ciemnych linii na styku z koroną, tak jak robi to tytan.

Cyrkon ma najwyższą biokompatybilność. Oznacza to, że implant można bezpiecznie wprowadzić do kości. Szybkość udanej osteointegracji jest porównywalna z szybkością analogów wykonanych z tytanu. Cyrkon nie koroduje. Teoretycznie implanty tytanowe będą korodować, ponieważ są metalowe. Implanty cyrkonowe są hipoalergiczne, co jest ważne dla pacjentów z alergią na metale.

Wady implantów tytanowych i cyrkonowych

Implanty cyrkonowe https://doboszimplanty.pl/ mają również pewne wady, które również należy wziąć pod uwagę. Pierwszy to koszt. Generalnie są droższe niż tytan. Istotną wadą jest wydłużony czas osteointegracji. Jeśli tytan, w zależności od cech ciała pacjenta, ukorzenia się przez sześć miesięcy, w przypadku cyrkonu może to potrwać kilka miesięcy. Z biegiem czasu zmniejsza się ilość kości wokół implantu. to normalne. Dlatego implanty zębów https://www.wolfproject.pl/implanty-dentystyczne-we-wroclawiu/ muszą być wymieniane po dziesięcioleciach.

Dobosz Implanty Zębów
aleja Piastów 3
70-325 Szczecin
+48 91 485 02 74
www.doboszimplanty.pl

About the author