Jak zrobić Apple ID?

Jak zrobić Apple ID?

Użytkownicy sprzętu Apple niejednokrotnie zderzyli się z koniecznością założenia konta Apple ID. Dla niektórych może to być przykry obowiązek, jednak niewiele osób zdaje sobie sprawę z tego, jak wiele korzyści niesie ze sobą utworzenie takiego identyfikatora. To właśnie dzięki niemu możliwe jest korzystanie z wielu aplikacji. Samo założenie profilu może być jednak nieco problematyczne, ze względu na konieczność wykonania kilku następujących po sobie kroków. Czym dokładnie jest Apple ID? Do czego może nam służyć konto Apple ID? W jaki sposób szybko i skutecznie założyć konto Apple ID? Odpowiedzi na te pytania znaleźć można w poniższym artykule, do którego przeczytania serdecznie zapraszamy wszystkich zainteresowanych czytelników.

Czym dokładnie jest Apple ID?

Systemy, które funkcjonują w świecie wirtualnym, z reguły wiążą się z kontem użytkownika. Jest ono niemalże niezbędne do tego, aby móc korzystać ze wszystkich usług, które są oferowane przez dany system operacyjny. Podobnie wygląda to w przypadku urządzeń marki Apple. Aby cieszyć się z pełnej funkcjonalności, nie obędzie się bez powiązania urządzenia z określonym kontem Apple ID. W przeciwnym wypadku musimy liczyć się z tym, że nie będziemy mieć dostępu do podstawowych usług producenta. Zakładając konto Apple nadawany jest nam specjalny identyfikator. Za jego pośrednictwem możliwe jest logowanie się do niemalże wszystkich urządzeń. Jest to szczególnie ważne w przypadku, kiedy korzystamy z “ekosystemu” Apple, czyli możemy pochwalić się kilkoma urządzeniami Apple jednocześnie. Za pomocą wcześniej wspomnianego Apple ID mogą się one między sobą komunikować, a zmiany na jednym modelu powodują modyfikacje na drugim. Jest to z pewnością dla wielu bardzo korzystna możliwość.

Do czego może nam służyć konto Apple ID?

Wiemy już, czym jest i czym charakteryzuje się Apple ID. Część osób nadal jednak może nie do końca rozumieć, do czego tak właściwie potrzebne jest nam Apple ID. Otóż posiadając wcześniej wspomniane konto możemy korzystać z wielu ważnych funkcji, które dostępne są w urządzeniach Apple. Jeśli chodzi o współdziałające usługi z Apple- ich ilość jest niezliczona. Posiadając konto możemy przykładowo pobierać aplikację z popularnego sklepu o nazwie App Store. Nie ma problemów jeśli chodzi o korzystanie z chmury iCloud, obsługiwanie płatności za pomocą Apple Pay czy też wysyłanie wiadomości iMessage. Możemy także korzystać z programu iTunes i wykorzystywać możliwości Lokalizatora. Dla miłośników muzyki godna uwagi jest popularna aplikacja Apple Music, która gwarantuje użytkownikom trzymiesięczną darmową subskrypcję. Z pewnością jedną z większych zalet jest zyskanie do darmowej chmury iCloud. Jest to specjalnie zaprojektowana usługa, która umożliwia nam przechowywanie danych (m.in. dokumentów, zdjęć, filmików, kopii zapasowych), których waga nie może przekroczyć 5G. Rejestracja odbywa się automatycznie w momencie, kiedy zakładamy konto Apple ID. Pamiętajmy o tym, że wymienione wyżej usługi to jedynie ziarenko na pustyni piasku. W rzeczywistości możliwości jest zdecydowanie więcej. Dlatego też posiadanie urządzenia Apple ID niemalże wiąże się z konieczności utworzenia tytułowego konta. Tylko w takim przypadku możemy liczyć na tym, że iPhone będzie w pełni funkcjonalny.

W jaki sposób szybko i skutecznie założyć konto Apple ID?

Jeśli chodzi o zakładanie konta Apple ID, wbrew pozorom jest to stosunkowo łatwa czynność. W praktyce oznacza to, że powinni poradzić sobie z nią nawet osoby początkujące, które nie są zaawansowane pod względem technicznym. Najczęściej do zakładania konta dochodzi w przypadku pierwszego uruchamiania nowo zakupionego sprzętu. Możemy jednak bez większych problemów dokonać tego w późniejszej chwili, w zależności od naszych indywidualnych preferencji. Co więcej, cała procedura zajmuje nam jedynie kila minut. Zakładanie konta wiąże się z koniecznością podawania imienia i nazwiska, daty urodzenia, adresu mailowego, numeru telefonu, czyli podstawowych danych osobowych. Konto możemy założyć na trzy różne sposoby. Pierwszym z nich jest wykorzystanie dowolnego urządzenia mobilnego. Podczas pierwszej konfiguracji w pewnym momencie klikamy “Utwórz bezpłatny Apple ID”. Następnie zostaniemy poproszeni o podanie kilku podstawowych danych osobowych. Ostatnim krokiem jest podanie hasła- musi zawierać wielkie i małe litery, dodatkowo nie obędzie się bez przynajmniej jednej cyfry. Niezwykle istotna jest kwestia zapamiętania lub zapisania hasła.

Drugim sposobem jest utworzenie konta na komputerze z systemem Mac. Wchodzimy w sklep App Store i naciskamy “Zaloguj się”. Naszym oczom pojawi się opcja “Utwórz Apple ID”. Teraz wystarczy postępować zgodnie ze wskazówkami na ekranie. Czynność wygląda bardzo podobnie jak w przypadku rejestrowania się na telefonie.

Konto Apple ID możemy też utworzyć na urządzeniu z systemem Windows. W tym celu wykorzystujemy aplikację iTunes przeznaczoną na komputery, ewentualnie wykorzystujemy stronę internetową Apple- w zależności od naszych indywidualnych preferencji.

About the author