Ortopeda - Szczecin poleca swoje usługi

Ortopeda Szczecin – poleca swoje usługi

Ortopeda – Szczecin poleca swoje usługi – to lekarz, który zajmuje się diagnozowaniem, leczeniem i operowaniem chorób związanych z narządem ruchu. Leczy choroby przewlekłe, a także urazy, powstałe często po wypadkach lub kontuzje sportowe. Zajmuje się zaburzeniami w obrębie stawów, więzadeł, mięśni, ścięgien i nerwów.

Kiedy udać się do lekarza ortopedy w Szczecinie?

Z pomocy ortopedy korzysta się coraz częściej. Wynika to z obecnego trybu życiu, braku ruchu, dużej ilości czasu spędzanego przy komputerze czy biurku. W wyniku tego narząd ruchu nie rozwija się prawidłowo, ludzie zaczynają odczuwać dolegliwości kręgosłupa, nóg. Pojawiają się zwyrodnienia stawów, bóle mięśni, wady postawy. Do ortopedy warto udać się gdy:

  • pojawią się bóle kręgosłupa, często w trakcie siedzenia lub chodzenia,
  • pojawią się bóle nóg, stawów,
  • w momencie, gdy dotychczasowa aktywność fizyczna zaczyna sprawiać ból,
  • w przypadku podejrzeń choroby zwyrodnieniowej,
  • w przypadku wystąpienia złamań, pęknięć, stłuczeń czy urazów,
  • w przypadku wad postawy u dzieci i dorosłych.

Ortopeda z Ortho Expert zajmuje się również leczeniem małych dzieci. Powinni zgłosić do niego rodzice maluchów, których kilkumiesięczne dziecko nie jest ruchliwe, nie bawi się nóżkami i rączkami, w momencie, gdy chodzące dziecko utyka lub chodzi na palcach. Do wizyty u ortopedy powinny skłonić również krzywe plecy dziecka, nie równa postawa oraz koślawienie stóp i kolan. Specjalista, po odpowiednim badaniu może zlecić rehabilitacje, która zlikwiduje lub hamuje rozwój wady. Ortopedzi pracują w gabinetach prywatnych, przyjmują również przychodniach, w ramach NFZ. Warto pamiętać, że wizyta na NFZ wymaga skierowania. W Szczecinie jest wiele gabinetów prywatnych, w których przyjmują lekarze tej specjalności. Ortopeda w Szczecin jest jednym z najlepszych w kraju, świadczy usługi na wysokim poziomie, z wykorzystaniem najnowszych procedur.

Jak wygląda diagnostyka u lekarza ortopedy ze Szczecina?

Lekarz ortopeda, aby postawić odpowiednią diagnozę, potrzebuje szeregu badań. Podstawą, od której zaczyna się dalsza diagnostyka, jest wywiad z pacjentem, który określa problem oraz pomaga określić, co dolega pacjentowi. Lekarz zawsze wykonuje badanie palpacyjne, w czasie którego może sprawdzić ruchomość badanego narządu, ewentualne ból występujący w trakcie ruchu lub ucisku. Jednym z podstawowych badań pomagającym określić przyczynę bólu, jest rtg, czyli badanie rentgenowskie. RTG uwidacznia układ kostny, lekarz może dostrzec na nim złamania, przemieszczenia kości oraz zmiany zwyrodnieniowe. Jest bardzo pomocne, czasem wystarczające, w przypadku złamań lub pęknięć. RTG pozwala zauważyć, czy w kości nie występują jakaś niepożądana zmiana, np. obrzęk, guz lub cysta. Lekarz kieruje często pacjenta na usg ortopedyczne. Badanie obrazuje tkanki miękkie, czyli stawowe, więzadłowe i mięśniowe struktury układu. Dzięki niemu lekarz może wykryć ewentualne zmiany patologiczne, np. guzki lub płyn zalegający w kolanie. Badanie pozwala określić charakter i rodzaj występujących zmian. Innym, często wykonywanym badaniem jest tomografia komputerowa. Dzięki niej ortopeda może obejrzeć kość w trójwymiarze i w różnych przekrojach. Jednym z najdokładniejszych badań, stosowanych nie tylko w ortopedii, jest rezonans magnetyczny. RM ukazuje wszystkie, niewidoczne w innych badaniach zmiany w obrębie narządu ruchu.

Ortopeda ze Szczecina – wykonywane operacje

Ortopeda - Szczecin poleca swoje usługi
Ortopeda – Szczecin poleca swoje usługi

Ortopedzi nie tylko diagnozują, ale również wykonują operacje dotyczące narządu ruchu. Bardzo często operacje dotyczą kolan, które ulegają częstym urazom i kontuzjom, są również narażone na choroby zwyrodnieniowe. Kolana pełnią ważną funkcję w prawidłowym chodzeniu, dlatego ich leczenie jest tak ważne. Ortopedzi wykonują często zszycia uszkodzonych łąkotek, rekonstrukcje łąkotek i więzadeł, leczenie operacyjne niestabilności rzepki, leczenie uszkodzeń chrząstki stawowej, leczenie operacyjne choroby zwyrodnieniowej kolana. Inne, często wykonywane operacje obejmują leczenie pękniętych kończyn dolnych i górnych, wszczepiania endoprotez bioder i kolan, leczenie nowotworów kości, usuwanie przepuklin, itp. Zakres pracy ortopedów jest bardzo szeroki. Często pomagają ludziom po wypadkach komunikacyjnych, ratują im życie i przywracają możliwość normalnego funkcjonowania. W swojej pracy ortopedzi często korzystają z artroskopii. Jest to mało inwazyjna metoda, która nie wymaga długiej hospitalizacji oraz zapewnia szybki powrót do sprawności.

Jaki powinien być dobry ortopeda ze Szczecina?

Ortopeda z Ortho Expert to specjalista, który powinien cechować się cierpliwością, dokładnością i dobrym podejściem do człowieka. Jego pacjentami są często ludzi odczuwający duży ból, którzy nie zawsze są w stanie kontrolować swoje emocje. Ortopeda powinien wykazać się dużą empatią i zrozumieniem. Ważna jest również wiedza i ciągłe poszerzanie swoich kwalifikacji. Ortopeda musi nie tylko znać anatomię człowieka, fizjologię ruchową oraz biomechanikę, nie może opierać się tylko na wiedzy zdobytej na studiach. Musi poznawać nowe technologie i stosowane metody. Właśnie tacy specjaliści pracują w niektórych miastach Polski. Jednym z takich miast, gdzie można znaleźć dobrego i polecanego ortopedę jest Szczecin.

Ortho Expert ortopeda
ul, Jagiellońska 87b
70-437 Szczecin
https://ortho-expert
www.ortho-expert.pl

About the author